Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Zielonej Górze pomimo epidemii koronawirusa nie zwalnia tempa. Co tydzień przedstawia bogaty program wydarzeń kulturalnych w nowej rzeczywistości. Spotkania, warsztaty i pokazy przeniosły się do sieci. Zapraszamy do zapoznanie się z programem na ten tydzień.

PONIEDZIAŁEK, 30 LISTOPADA

O godz. 18.00 – Spotkanie autorskie online z Inga Iwasiów – pisarka, w ramach 10. Festiwalu Literackiego Proza Poetów.

 

WTOREK, 1 GRUDNIA
O godz. 10.00 – „Barwne złudzenia” – wystawa online malarstwa Izabeli Sak, zielonogórskiej artystki. Wystawa dostępna od 1 do 31 grudnia na profilu FB Góra Mediów, natomiast o godz. 12.00  dwie propozycje film warsztatowy z tworzenia eko-torby oraz  „Warsztat mikołajkowy online” – warsztaty artystyczne, film instruktażowy.
O godz. 18.00 – Spotkanie autorskie online z Małgorzatą Imielską i Łukaszem Maciejewskim, w ramach 10. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów.

ŚRODA, 2 GRUDNIA
O godz. 10.00 – Niemiecki online dla średnio zaawansowanych. Prowadzenie: Anita Lange-Fijołek. Zapisy do nowej grupy w styczniu 2021 przez program Skype.O godz. 12.00 dwie propozycje w dwóch filiach, czyli  „Opowieści z Filii nr 2” – pisarz Marcin Radwański prezentuje czytelnikom wybrane opowiadania i  „Codziennik ludzi ciekawych świata” profil FB Filia nr 5 Zielona Góra. O godz.17.00 – Spotkanie autorskie online z Martą Sapałą, autorką książki „Na marne”. Profil FB EKOlogika.

 

CZWARTEK, 3 GRUDNIA
O godz. 10.00 – „Pani Ania uczy rysować” – warsztaty z rysunku online, na których uczestnicy nauczą się rysować Świętego Mikołaja. Profil FB Biblioteka Pana Kleksa – Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży. O godz. 11.00 – „Literackie zgadywanki online” – zaszyfrowany utwór literacki. Profil FB Biblioteka Piotrusia Pana. O godz. 12.00 – Film warsztatowy z tworzenia eko-etui. Profil FB EKOlogika. Wieczorem o godz. 18.00 – Niemiecki online dla średnio zaawansowanych. Prowadzenie: Anita Lange-Fijołek. Zapisy do nowej grupy w styczniu 2021. Program Skype. Także o godz. 18.00 – Spotkanie autorskie online z Przemysławem Piotrowskim, zielonogórskim prozaikiem, autorem powieści „Kod Himmlera”, „Droga do piekła”, trylogii „Radykalni”. Spotkanie w ramach 10 Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów. Profil FB Biblioteki Norwida.

 

PIĄTEK, 4 GRUDNIA
O godz. 10.00 – 13.00 – „Lekcje Biblioteczne” – lekcje dla chętnych uczniów szkół podstawowych. Profil FB Biblioteki Pana Kleksa

O godz. 12.00 – „Czy znasz tytuł?” – zabawa online w odgadywanie tytułów książek. Profil FB Biblioteka Piotrusia Pana.

O godz. 19.00 – premiera muzyczno-literackiego podcastu online „Zaplecze”.
https://zap-lecze.com/… oraz profil FB Lubuskie Laboratorium Książki.

NIEDZIELA, 6 GRUDNIA
O godz. 10.00 – ogłoszenie wyników konkursu Ilustracja = Inspiracja. Profil FB Ilustracja = Inspiracja. O godz. 12.00 – „Milołajkowe zagadki online” – quiz złożony z fragmentów książki Aliny i Jerzego Afansasjewow „Czarodziejski młyn”. Profil FB Lubuskie Laboratorium Książki oraz na zakończenie tygodnie o godz. 17.00 – „Krakowski Salon Poezji w Zielonej Górze” online. Współczesna poezja polska, czytana przez Andrzeja Dragułę.
Profil FB Biblioteki Norwida.

dg - wzg