– Nikt nigdy nie przygotował nas na walkę z pandemią – mówiła w Rozmowie na 96 FM Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

Dziś 1 września, jak wygląda inauguracja w zielonogórskich szkołach w dobie koronawirusa? Zawsze dbaliśmy o higienę, ale nigdy nie aż tak bardzo zauważyła Wioleta Haręźlak.

My ciągle jesteśmy w fazie doświadczania tego bycia z tym wirusem. Myślę, że już przeszliśmy z fazy lęku do zderzenia się z otaczającą rzeczywistością, bo to życie musi biec do przodu. My musimy sobie zacząć radzić z tym wirusem – Wioleta Haręźlak.

W Zespole Szkół Elektronicznych rok szkolny zaczął się od alarmu bombowego. Na szczęście fałszywego.

Nic się na szczęście nie stało, dlatego uśmiech na twarzy. Doniesienie było fałszywe. Przyjechały służby, sprawdziły wszystko i myślę, że takich żartów już w tym roku szkolnym nie będzie – Wioleta Haręźlak.

Rozmowa na 96FM – 01.09.2020

Jak będzie wyglądać rozpoczęcie roku szkolnego? Czy zielonogórskie szkoły są przygotowane? Jak wyglądają procedury? @W studiu Radia Index: Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w Miasto Zielona Góra.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Wtorek, 1 września 2020

MK - Radio Index