Prezentowane historyczne zdjęcie wykonano w 1969 r. z dachu Polskiej Wełny. Widzimy tyły budynków stojących przy ul. Wrocławskiej. W tle widać stawiany właśnie wieżowiec urzędu miasta – pisze Tomasz Czyżniewski.

Zdjęcie profilowe Tomasza Czyżniewskiego, Obraz może zawierać: 1 osobaNietypowe wydarzenie. Dzisiaj Zakład Gospodarki Komunalne odkupił od kwiaciarzy ponad 4 tys. doniczek z chryzantemami. To pomoc handlowcom i producentom, którzy ponieśli straty z powodu zamknięcia w ostatnie chwili cmentarzy (w piątek ok. 16.00). Po prostu zostali na lodzie.

Miasto odkupuje od nich chryzantemy po cenach hurtowych plus 1 zł i sadzi na klombach i trawnikach. Zaczęto od al. Konstytucji 3 Maja. A ponieważ zajmuję się tutaj historią ZG to nie omieszkam skorzystać z okazji i przypominam jak to miejsce wyglądało przed laty, zanim zbudowano tą arterię. 

Prezentowane historyczne zdjęcie wykonano w 1969 r. z dachu Polskiej Wełny. Widzimy tyły budynków stojących przy ul. Wrocławskiej. W tle widać stawiany właśnie wieżowiec urzędu miasta.
Budowę obwodnicy śródmiejskiej (tworzonej m.in. przez al. Konstytucji 3 Maja) rozpoczęto wiosną 1978 r. Zaczęto od wyburzania domów stojących na trasie dwujezdniowej ulicy. Chodziło o kilkadziesiąt domów. W 1979 r., zaczęto burzyć domy wzdłuż ul. Wrocławskiej (widoczne na zdjęciu). Ulica była gotowa trzy lata później. Ruch samochodowy puszczono w poniedziałek, 15 listopada 1982 r. 

#DawnaZielonaGóra #Konstytucji 3 Maja

Fot. Bronisław Bugiel

Przypominam, że w moich tekstach o dawnej Zielonej Górze, wykorzystuję również Wasze wspomnienia. Dopisanie uwag i wspomnień traktuję jako zgodę na publikację W ten sposób razem możemy ciekawiej opowiadać o naszym mieście.

 

facebook Tomasz Czyżniewski