Ruszyły pierwsze prace związane z bardzo ważną inwestycją, a mianowicie z rozbudową budynku Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej “PROMYK” w Zielonej Górze. Na terenie ośrodka pojawili się pierwsi budowlańcy oraz sprzęt ciężki.

 – Cieszę się, że prace się rozpoczęły – mówi dyrektor Magdalena Biniszkiewicz – Dyrektor Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „PROMYK” SP ZOZ.

Przypomnijmy, że 16 lipca 2020 roku Prezydent miasta Zielona Góra Janusz Kubicki uroczyście podpisał z wykonawcą Maciejem Jakuboszczakiem umowę na „Przebudowę, nadbudowę i rozbudowę budynku Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej “PROMYK” w Zielonej Górze.

 Obecnie Promyk mieści się w dwukondygnacyjnym częściowo podpiwniczonym budynku przykryty płaskim dachem. W ramach inwestycji miasto dobuduje do niego dwa piętra. Projektowany obiekt składa się z części rehabilitacyjnej i części mieszkalnej – hostel. Na parterze znajdzie się sala do rehabilitacji, szatnia z pełnym węzłem sanitarnym dla osób rehabilitowanych i poczekalnia dla rodziców. Na piętrze sala dziennego pobytu, pokój odpoczynku z łazienką wyposażoną w kozetkę do przebierania i mobilny podnośnik. Na tej kondygnacji zaplanowano również jadalnię z zapleczem kuchennym. Komunikację pomiędzy poszczególnymi poziomami zapewni wewnętrzna klatka schodowa oraz dźwig osobowy przystosowany do przewozu osób na wózkach. Z części rehabilitacyjnej przez klatkę schodową będzie można przejść do zespołu hostel, na wszystkie jego kondygnacje mieszkalne. Łącznie w części mieszkalnej znajdzie się 13 pokoi jednoosobowych z łazienkami. Na I piętrze pojawi się świetlica i kaplica z pokojem dla księdza.

Inwestycję zrealizuje firma Zakład Budowlano- Remontowy Maciej Jakuboszczak – za kwotę 7.775.000,00 złotych. Zakończenie prac planowane jest na 15.11 2021.

dg - WZG