Gotowe są już parkingi przy ulicach Curie-Skłodowskiej, Rezedowej i osiedlu Pomorskim w Zielonej Górze. Do czerwca w ramach miejskiego programu Parking 1000 plus przybędzie ponad 200 miejsc postojowych.

Przy Skłodowskiej Curie w sąsiedztwie Wagmostawu powstało 20 miejsc postojowych. W tym miejscu wcześniej znajdował się duży trawnik z placem zabaw (zostanie przeniesiony w inne miejsce). Kierowcy mogą już skorzystać z parkingu na osiedlu Pomorskim (30 miejsc) w pobliżu siedziby firmy Iglo-Technik i przy ul. Rezedowej na Jędrzychowie (10 miejsc). – Malowanie oznakowania poziomego zostanie wykonane wiosną – informuje Michał Szulc, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Kolejne parkingi pojawią się przy ul. Batorego: 102 miejsca, dwie lokalizacje – między ul. Technologów i Rzeźniczaka i na osiedlu na Olimpie, Bema – 23, na placu naprzeciwko wejścia do KRUS i przy boisku szkolnym SP 10, Obywatelskiej – 6, Powstańców Warszawy 12, i Świerkowej 5.

Łącznie budowa 208 miejsc parkingowych w drugim etapie miejskiego programu kosztuje blisko 1,8 mln zł. Wykonawcą jest zielonogórska firma Gran-Bud.

– Jeżeli pogoda na to pozwoli, w styczniu sukcesywnie Gran-Bud wykona roboty przygotowawcze, we wszystkich lokalizacjach, z wyjątkiem ulic Technologów i Rzeźniczaka – wyjaśnia dyrektor M. Szulc. – W tym miejscu prace rozpoczną się troszkę później.

Całe zadanie zostanie zakończone w czerwcu.

fot. Piotr Jędzura ŁZ