Ośrodek Zdrowia przy ul. Ochla-Topolowa będzie gotowy do końca roku. Skorzystają z niego nie tylko mieszkańcy sołectwa.

Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie powiedziała nam, że budynek przychodni jest już gotowy w tzw. stanie zerowym zamkniętym. W ramach inwestycji wykonano instalacje wodno-kanalizacyjną, gazową do pomieszczeń kotłowni, elektryczną i odgromową, ściany murowane z bloczków, konstrukcję dachu wraz ze ścianami szczytowymi, stolarkę okienną z żaluzjami. Ocieplono też ściany zewnętrzne budynku i otynkowano je.

Materiały UM Zielona Góra
Materiały UM Zielona Góra

Inwestycja zostanie oddana do użytku do końca roku.

Materiały UM Zielona Góra
Materiały UM Zielona Góra

Przypomnijmy. Mieszkańcy Ochli starali się o budowę ośrodka zdrowia w sołectwie przez kilka lat. Zdecydowali, że pieniądze z bonusa połączeniowego pójdą na przychodnię, a nie na budowę i remonty dróg. Pierwotnie na zebraniu sołeckim przeznaczyli na ten cel 900 tys. zł, z tej kwoty zostało 810 tys. zł. Pieniądze wydano między innymi na projekt architektoniczny. We wrześniu zeszłego roku zebranie sołeckie dorzuciło do przychodni 1 mln 476 tys. 700 zł.

Materiały UM Zielona Góra
Materiały UM Zielona Góra

Wykonawcą jest konsorcjum zielonogórskich firm Biuro Obsługi Budownictwa Goka Grzegorz Sachar (lider) i Taurus Budownictwo i Usługi Jarosław Kopciuch (partner). Koszt to 1 mln 995 tys. 60 zł.

Lokalizacja jest dobra, bo przychodnia powstaje w centrum sołectwa. W pobliżu przyszłego ośrodka zdrowia działa apteka.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
fot. Piotr Jędzura ŁZ
(rk)-WZG