Muzyka, ogień, taniec, śmiech, zabawa, monocykle i hula-hopy. We wtorek i środę (25-26.08) odbędzie się XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus . Zielona Góra jako jedno z kilku miast po raz kolejny zamieni się w mekkę muzyki, cyrku i teatru.

Atrakcji nie zabraknie. Będzie można podziwiać np. Jannę Wohlfarth z Niemiec, mistrzyni świata w jeździe na monocyklu i Collettivo Clown z Włoch, który doskonale porusza się na szczudłach. Nie zabraknie też reprezentantów różnych dziedzin polskiej sceny ulicznej. Wystąpią Mariusz Goli, gitarowy hit internetu, AryMan, jeden z najzdolniejszych technicznie polskich iluzjonistów i Krzysztof Czarski, który komunikuje się z publicznością za pomocą trzech plastikowych kijków.

Rozmaite wydarzenia odbywać się będą jednocześnie, a zatem odwiedzając zielonogórską starówkę czeka nas wiele niespodzianek w postaci popisów tancerzy, cyrkowego szaleństwa, klaunów, muzyków, akrobatów. Wiele wydarzeń będzie spontanicznych i improwizowanych, dlatego tak ważna jest publiczność i wasza obecność. Jak podkreślają organizatorzy BuskerBus to wydarzenie niepowtarzalne, niesamowite, nieprzewidywalne i  nawet w tym roku nie udało się go zatrzymać! Warto dołączyć do zabawy i nie zapomnieć o owacji, uśmiechu, i o czymś do wrzucenia do kapelusza.

Organizatorami Festiwalu BuskerBus są Małgorzata Węglarz we współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury i klubem festiwalowym Piekarnia Cichej Kobiety (Zielona Góra).

Materiały organizatorzy
Materiały organizatorzy
(dg)-WZG