Piłkarze Chynowianki Zielona Góra będą mieli do dyspozycji odnowione boisko piłkarskie. Inwestycję zrealizowano z Budżetu Obywatelskiego.

Piotr Turzański, prezes Chynowianki codziennie dogląda prac pielęgnacyjnych na murawie, sprawdza między innymi wilgotność podłoża. – Bardzo się cieszę, że spełniło się nasze marzenie, będziemy mieli teraz boisko z prawdziwego zdarzenia, takie jak np. w Łężycy –podkreśla. – Szybko na nim jednak nie zagramy, na pewno nie w tym roku – przekonuje. – W tym sezonie musimy się przemęczyć, rozgrywamy mecze na stadionie przy ul. Wyspiańskiego.

W ramach zadania renowacja murawy boiska Chynowianki, wymieniono całą nawierzchnię obiektu. –  Mamy nową płytę boiska – mówi radny Zbigniew Binek, zapalony kibic piłkarski. – Trzeba było nawieźć ziemię, cały obiekt przekopać – śmieje się. –  Potem murawa została utwardzona, trawa jednak musi się jeszcze ukorzenić. Aby tak się stało, należy ją skosić kilka razy. Warto podkreślić, że to kolejna inwestycja, która jest możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców Chynowa.

Jeżeli jesienna aura okaże się łaskawa, piłkarze Chynowianki zagrają na własnym boisku już w rundzie wiosennej. W planach jest jeszcze przygotowanie budynku gospodarczego na sprzęt m.in. zmieści się tam kosiarka i placyku rekreacyjnego z wiatą, gdzie będzie palenisko.

fot. UM Zielona Góra
fot. UM Zielona Góra

 

 (rk)-WZG