– Nie spodziewaliśmy się aż tak dużej frekwencji, odwiedzili nas nawet mieszkańcy innych dzielnic np. Przylepu – cieszy się radny Zbigniew Binek (Zielona Razem) i zapowiada kolejne imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Kolorowy Chynów.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo i na zewnątrz
fot. Stowarzyszenie “Kolorowy Chynów”

Pierwotnie piknik na zakończenie lata na Chynowie zaplanowano na sobotę. Plany się zmieniły z uwagi na zapowiadane opady deszczu. Chyba nikt nie liczył na tylu gości, tym bardziej w trakcie Winobrania, kiedy w Zielonej Górze nie brakuje atrakcji. Najbardziej zadowolone były dzieci, które zabawiał Klaun Bodzio. Maluchy wręcz nie mogły się doczekać, kiedy „wdrapią się” na dmuchańce. Nie zabrakło licznych konkurencji sportowych między innymi strzelania goli do małej bramki i konkursów z nagrodami, do wygrania były np., elementy odblaskowe dla bezpieczeństwa w drodze do szkoły. – Dla dzieciaków mieliśmy jeszcze pyszne owoce: borówki, maliny i truskawki, no i watę cukrową – wylicza Zbigniew Binek. – Wata zrobiła furorę, trzeba było dowieźć cukier. Dużą popularnością cieszyły się koszulki z napisem Stowarzyszenie Kolorowy Chynów i  I Love Chynów. Moi znajomi z Nowego Yorku bardzo je chwalili i mówili, że na pewno założą je u siebie.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, chmura, niebo i na zewnątrz
fot. Stowarzyszenie “Kolorowy Chynów”

Z gospodarską wizytą wpadł Bachus (aktor Marcin Wiśniewski), który wypił za zdrowie gospodarzy z dużego kielicha. Zacny truskawkowy trunek był oczywiście chynowski. Chynowianie podarowali gościowi kosz z winogronami i nalewką.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją, chmura, niebo i na zewnątrz
fot. Stowarzyszenie “Kolorowy Chynów”

To zgrana społeczność

Sprawcą całego zamieszania było Stowarzyszenie Kolorowy Chynów. Prezes Barbara Wybranowska podkreśla, że od lat mieszkańcy dzielnicy tworzą zgraną ekipę i nikogo nie trzeba zachęcać do aktywności, także najmłodszych. Świadczą o tym kolejne zwycięstwa w Budżecie Obywatelskim, szycie maseczek zabezpieczających przed Covid-19, nasadzenia drzew i krzewów, a obecnie tworzenie ławek z palet i kwietników z opon. – Ten piknik spełnił swoją rolę, bo nasze dzieciaki bawiły się wybornie i już pytały o kolejny piknik – przekonuje B. Wybranowska. – Dzięki Fundacji Arka, działającej na Chynowie mogły pojeździć na kucyku i pogłaskać i napoić alpaki. Dziewczyny pośpiewały repertuar dziecięcy i stare polskie przeboje, bo zafundowaliśmy sobie karaoke. Były tatuaże i zaplatanie warkoczyków – dodaje.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie na scenie, niebo, chmura, buty, drzewo, dziecko i na zewnątrz
fot. Stowarzyszenie “Kolorowy Chynów”

Prezes B. Wybranowska przekonuje, że piknik to przyjemne z pożytecznym, bo dzieciaki, które dostały od dorosłych sporą porcję rozrywki, potem chętniej angażują się w życie lokalnej społeczności.

A za dwa tygodnie na Chynowie zaplanowano akcję sprzątania świata.

Zobaczcie więcej zdjęć na profilu Stowarzyszenie “Kolorowy Chynów”:

Była naprawdę fajna zabawa🎉🤡🎸. Dziękujemy Wszystkim za przybycie.

Opublikowany przez Stowarzyszenie "Kolorowy Chynów" Niedziela, 6 września 2020

(rk)-WZG