Jutro (11.11) przypada 102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Stowarzyszenie Kolorowy Chynów zaprasza wszystkich do uczczenia tego dnia. – Rozdajemy flagi do udekorowania samochodów i maseczki dla bezpieczeństwa – mówi Barbara Wybranowska, prezes stowarzyszenia. – Wspólnie przejedziemy się chynowskimi ulicami.

Wydarzenie zostanie zorganizowane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w związku z pandemią koronawirusa. – Wspólne świętowanie 11 listopada to nasza stara, chynowska tradycja – podkreśla B. Wybranowska. – Zapoczątkowali ją przy ul. Łężyckiej najstarsi mieszkańcy. Zwykle śpiewaliśmy pieśni patriotyczne w gronie sąsiadów, przyjaciół. Myśleliśmy, że w tym roku z uwagi na wirusa to nie będzie możliwe, ale wybraliśmy inną formę świętowania-bezpieczny przejazd samochodowy. Pojazdy zostaną przystrojone w barwy narodowe – dopowiada. – Nie mogę nie wspomnieć, że na jednym z portali internetowych zorganizowaliśmy konkurs dla dzieci, które np. rozwiązywały krzyżówki i zagadki. To była oczywiście patriotyczna zabawa.

Początek chynowskich obchodów 11 listopada, o godz. 11.45 przy boisku Chynowianki. Każdy otrzyma flagę Polski i maseczkę i będzie mógł się przyłączyć do przejazdu głównymi ulicami Chynowa. Organizatorzy zadbają o nagłośnienie. Nie zabraknie pieśni patriotycznych i żołnierskich. O godz. 12.00 przy ul. Łężyckiej zaplanowano odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Radny Zbigniew Binek (Zielona Razem) zaprasza wszystkich zainteresowanych – Pokażmy, że w ten wyjątkowy dzień jesteśmy razem i świętujemy niepodległość – mówi.

(rk)-WZG