Takie pytanie zadał słuchacz w audycji Prezydent na 96 FM. Przypomnijmy, to rządowy program Prawa i Sprawiedliwości. Zielona Góra była jednym z pierwszych miast, które zadeklarowało gotowość przystąpienia do tego projektu. W audycji Radia Index prezydent Janusz Kubicki podtrzymał tę deklarację.

– Wybrane jest już miejsce, gdzie mieszkania w ramach tego programu miałyby powstać. – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku ruszy ten projekt w naszym mieście – odpowiedział Janusz Kubicki. – My jesteśmy dopisani do tego programu. Zmieniły się kompetencje i będzie to w resorcie pani minister Jadwigi Emilewicz (ministerstwo rozwoju – dop. MK). Umawiamy się na spotkanie, bo mamy przygotowany projekt. Będziemy chcieli przystąpić do realizacji, chcemy takich mieszkań. Projekt mamy na Osiedlu Suwalskim. Teraz jest najważniejszy krok – znalezienie sposobu finansowania przez państwo. Chciałbym, żeby budowa rozpoczęła się jeszcze w tym roku.

Z programu Mieszkanie Plus mogą skorzystać osoby w każdym wieku i z każdej grupy społecznej. W przypadku dużej liczby chętnych kryteriami są: wysokość dochodów i sytuacja rodzinna. Cały program Prezydent na 96 FM do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. W programie m.in. o zmianach w Strefie Płatnego Parkowania.

MK – Radio Index