Dzisiaj w hali CRS odbył się trzeci Zielonogórski Dzień Przedszkolaka. Z wizytą wpadł prezydent Janusz Kubicki przebrany za czarnoksiężnika i Wioleta Haręźlak, dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych, która zamieniła się we Fionę ze Shreka.

W hali było gwarno jak w ulu. Dzieciaki piszczały, krzyczały, śpiewały m.in. Hymn Przedszkolaka i Bałkanicę zespołu Piersi. Stroje, też były niezwykłe, nie brakowało czarownic. Prawdziwą furorę zrobił prezydent Kubicki i Wioleta Haręźlak. Pokazali, że zielonogórskim magistratem rządzą ludzie, którzy mają do siebie spory dystans. Nie tylko przebrali się za czarnoksiężnika i królewnę Fionę, małżonkę Shreka z popularnego filmu animowanego, ale i potrafili zatańczyć na scenie.

Organizatorami Dnia Przedszkolaka były Miejskie Przedszkole nr 17 „Chatka Puchatka” i Przedszkole Jacek i Agatka w Zielonej Górze. Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Zielona Góra. – Trzy lata temu dołączyliśmy do ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka – mówi Jacek Kasiński z Przedszkola Jacek i Agatka. – Wpadliśmy na ten pomysł razem z miastem. Impreza się rozkręca. Każdy rok przynosi nowe doświadczenia i przemyślenia. W tym roku zrobiliśmy imprezę tematyczną związaną z magią, dlatego przyciemniliśmy całą salę. Dzieciaki mają troszkę więcej atrakcji.

RK