Ekoenergetyka-Polska została po raz kolejny wyróżniona „Diamentem” Forbesa. To najszybciej rozwijająca się i najwyżej notowana spośród lubuskich firm o przychodach od 50 do 250 mln zł spółka w zestawieniu ogólnopolskim.

To już trzynasta edycja „Diamentów”. Zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce opracował Bisnode. Znalazły się w nim firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swą wartość. Pod uwagę brano takie firmy, które do KRS złożyły sprawozdanie finansowe lub przesłały je do Bisnode. Diamentami „Forbesa” wyróżniono te o dodatnim wyniku finansowym i współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, według ratingu Bisnode.

Dagmara Duda - Prezes Zarządu Ekoenergetyka - Polska S.A.
Dagmara Duda – Prezes Zarządu Ekoenergetyka – Polska S.A.

„Diament” Forbesa to kolejne potwierdzenie pozycji lidera. W grudniu zeszłego roku Ekoenergetyka-Polska na podstawie niezależnej oceny – tak, jak w przypadku „Diamentów” – otrzymała wyróżnienie „Gazeli Biznesu”. Firma została drugą najlepszą, najszybciej rozwijającą się firmą z sektora MŚP w Polsce. „Gazele” bazują na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a obecność w rankingu oznacza, że firma należy do elity małych i średnich firm: dynamicznie się rozwija i jest transparentna.

W 2020 roku Ekoenergetyka-Polska zrealizowała wiele przedsięwzięć umacniających jej pozycję rynkową. W zeszłym roku spółka wyprodukowała blisko 700 stacji ładowania, wygrała 68 przetargów na łączną kwotę 75 mln złotych i zwiększyła swój udział w rynku do 16 państw.

Bartosz Kubik - Współzałożyciel Ekoenergetyka - Polska S.A.
Bartosz Kubik – Współzałożyciel Ekoenergetyka – Polska S.A.

 

(opr. rk)