W sobotę (8.02) w Centrum Przyrodniczym przy ul. Dąbrowskiego 14, zostanie otwarta nowa wystawa „Powrót do przeszłości”. Do swojego świata zapraszają nas dinozaury i inne wymarłe gady.

Wyjątkową ekspozycję paleontologiczną przygotowała firma Kamyk.pl, kierowana przez Piotra Menduckiego. To dioramy, gabloty ze skamieniałościami z całego świata, jak również modele prehistorycznych zwierząt. Możemy zobaczyć m.in. kredowe organizmy z grupy heteromorfów, gąbki, amonity właściwe oraz modele wymarłych dinozaurów. Wszystkie modele wykonano ręcznie, z dbałością o każdy szczegół, w tym prawdziwe unikaty w postaci modelu gomfotera (wymarły krewniak współczesnych słoni) wykonany na podstawie znalezisk z Bełchatowa, i modelu kredowego dinozaura Zalmoksesa.

Dioramy zawierają m.in. modele rafy sylurskiej, kredowej, kambryjskiej, a gabloty modele amonitów jurajskich i kredowych.
Bilet w cenie promocyjnej kosztuje 1 zł.

Dzień Dinozaura

Do 16 lutego trwa rezerwacja na Dzień Dinozaura, który zaplanowano 22 i 23 lutego w godz. 10.00-18.00. Główną atrakcją poza wspomnianą wystawą będą animacje AR i VR (rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości), pokaz hologramów i animatroniczny dinozaur spacerujący po Centrum Przyrodniczym. Będzie można zobaczyć jak przedstawiciele poszczególnych gatunków wyglądali i pobawić się z wirtualnymi zwierzętami. Na dzieci czeka jeszcze jedna niespodzianka, wcielą się w rolę paleontologa.

fot. organizatorzy
fot. organizatorzy