W miniony weekend w Centrum Przyrodniczym odbył się Dzień Dinozaura. Z prehistorycznymi gadami spotkało się aż 1200 zielonogórzan.

Główną atrakcją były animacje AR i VR (rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości), i pokaz hologramów. Po Centrum Przyrodniczym spacerował animatroniczny dinozaur. Zobaczyliśmy jak wyglądali przedstawiciele różnych gatunków. Dzieciaki mogły pobawić się z wirtualnymi zwierzętami. Czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka, wcieliły się w rolę paleontologa.

fot. Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

To była bardzo udana impreza, bilety rozeszły się jak świeże bułeczki – podsumowuje dr Krystyna Walińska, kierownik Centrum Przyrodniczego. – Przez dwa dni odwiedziło nas ok. 1200 osób. Zainteresowanie było tak duże, że nie wszyscy niestety mogli się dostać na Dzień Dinozaura. Po raz pierwszy na widzów czekały hologramy. Na dzieciach największe wrażenie zrobił oczywiście wędrujący dinozaur, bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi – śmieje się. – W magicznym dinolustrze, każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zakładając na głowę np. czapeczkę zamieniał się w prehistorycznego gada.

fot. Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

 Nie zabrakło zajęć plastycznych dla najmłodszych i dorosłych z poznawania owadów żyjących w erze mezozoiku. Z innych atrakcji warto wymienić m.in. okulary Google, które przenosiły gości do lasu jurarskiego, dinozaurowe koło fortuny, dioramy, i szukanie paleontologicznych skarbów.

A czego zabrakło gościom? –  Ktoś zapytał o animowane modele dinozaurów, które zobaczył na pokazie w Niemczech – wyjaśnia K. Walińska.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Dinozaura, składamy serdeczne podziękowania, a Wam – drodzy goście, dziękujemy za tak liczny udział. Fot. Arch. CNK-CP

Opublikowany przez Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze Niedziela, 23 lutego 2020

 

Nad przygotowaniem święta i przyjęciem gości pracowało ponad 20 osób, pracownicy techniczni, panie przy kasie merytorycznie odpowiadające na wszystkie pytania zwiedzających. Hologramy zapewniła firma informatyczna z Łodzi.

W Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze można spotkać żywe dinozaury 🦖

Opublikowany przez Radio Zielona Góra Niedziela, 23 lutego 2020

Przy okazji święta gadów na wystawie „Powrót do przeszłości” do obejrzenia była wyjątkowa ekspozycja paleontologiczna przygotowana przez firmę Kamyk.pl, kierowaną przez Piotra Menduckiego. To dioramy, gabloty ze skamieniałościami z całego świata, jak również modele prehistorycznych zwierząt.

fot. Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze