Ulica Chmielna, Rzeźniczaka i Park Piastowski to kolejne miejsca, które warto znać i zobaczyć w Zielonej Górze. Znajdują się tam atrakcje sportowe i rekreacyjne. Dowiedzieliście się o nich więcej za sprawą naszego wakacyjnego cyklu audycji.

Wraz z pracownikiem centrum informacji turystycznej Visit Zielona Góra, Michałem Adamczewskim, poleciliśmy wam m.in. tor sprawnościowy „4 Żywioły”, zlokalizowany w lesie przy ulicy Chmielnej.

Jest to profesjonalny tor, który został otwarty w 2018 roku. Składa się z 16 stacji rozmieszczonych w lesie. Każda z tych stacji jest opisana tablicą informacyjną – możemy zobaczyć, jakie ćwiczenia można wykonywać. Poza tym, że możemy sobie po prostu pobiegać po pętli toru, po drodze możemy między innymi podciągać się, ćwiczyć równowagę, ćwiczyć również z obciążeniem, bo są tam zamontowane sztangi. Ciekawym elementem jest także opona do traktora, dzięki której możemy się poczuć troszkę jak strongmanMichał Adamczewski. 

W pobliżu toru znajduje się Rodzinne Sportowisko – plac zabaw dla rodzin z dziećmi oraz mały skatepark i boisko do koszykówki.

Tym, którzy wolą ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała i elementów takich jak barierki, drabinki czy drążki, mogą się spodobać parki do street workoutu. Wystarczy udać się do Parku Piastowskiego lub na ulicę Rzeźniczaka.

Jeżeli chodzi o podstawowe ćwiczenia, jest to pompka, przysiad, podciągnięcia na drążkach. W miarę jak nasza kondycja, sprawność fizyczna będzie rosła, możemy tych ćwiczeń wykonywać więcej. Niektórym może się wydawać, że takie treningi siłowe, streetworkoutowe są głównie dla osób młodych, ale nic bardziej mylnego. Wydaje mi się, że o swoją formę można dbać w każdym wieku, więc polecam spacer w tamte miejsca każdemu, właśnie niezależnie od poziomu wytrenowania i wieku. To świetne miejsca, żeby po prostu zadbać o siebie w wakacje i nie tylko, bo dbać o siebie trzeba cały czasMichał Adamczewski.
Aleksandra Pietruszewska - Radio Index