Szykują się dodatkowe prace remontowe przy ul. Energetyków. Jakie? Miasto m.in. przedłuży ścieżkę rowerową.

– Pomiędzy zjazdem do Tesco a rondem na ul. Batorego zostanie wydzielony dodatkowy, trzeci pas włączania do ruchu z marketu przy ul. Energetyków i wyłączenia z ruchu z ul. Energetyków w Batorego. Ma to pomóc rozładować korki – poinformował Krzysztof Jarosz, kierownik biura budowy dróg w miejskim Departamencie Zarządzania Drogami. – Poszerzona zostanie budowana ścieżka rowerowa w kierunku zjazdu na osiedle, za marketem.

W ramach tej inwestycji mają być wymienione betonowe krawężniki i chodnik. Nową nawierzchnię zyska jezdnia w obrębie skrzyżowania z ul. Elektronową. Zamontowane zostaną też nowe wpusty uliczne.

– Prace na Energetyków przebiegają zgodnie z harmonogramem i zakończą się w tym roku- dodał Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami. – Jeżeli chodzi o nowy zakres robót, to jezdnia dostanie nową nawierzchnię w tym roku, chodniki wykonamy w przyszłym.

Przypomnijmy. Dzięki zmianom na skrzyżowaniu ulic Energetyków i Elektronowej kierowcom ma być łatwiej skręcić do centrum handlowego. Ulica Energetyków ma być poszerzona o dodatkowe pasy ruchu dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Na wspomnianym skrzyżowaniu Energetyków i Elektronowej wydzielony ma być lewoskręt w ul. Elektronową. W ramach inwestycji wykonana ma być kanalizacja deszczowa, usunięte kolizje z uzbrojeniem, na jezdni położony asfalt.

Teren odwodniono i wycięto część drzew. Na czas trwania robót miasto wprowadziło nową organizację ruchu.

Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa. Koszt zadania to 1 mln 67 tys. zł. Inwestycję współfinansuje Tesco.

(rk) ŁZ