Po bankructwie poprzedniego wykonawcy roboty w dolinie stanęły. Obserwując prace nowego, można stwierdzić, że wiosna w Dolinie Gęśnika zapowiada się wyjątkowo udana. Zobaczcie zdjęcia!

Wjeżdżając do doliny, od strony ulicy Batorego, widzimy eleganckie i zadbane ścieżki, miasteczko ruchu drogowego i park linowy „Gęsie Tarasy”, który przyciąga tłumy zielonogórzan. Miasto nie dokończyło jednak inwestycji, bo poprzedni wykonawca okazał się niesolidny. – Zaniepokojeni zielonogórzanie często pytają mnie, dlaczego urzędnicy nic nie robią – mówi Filip Gryko (Zielona Razem). – Kłopoty na rynku budowlanym, niestety nie zawsze da się przewidzieć. Bardzo się cieszę, że na wiosnę będziemy mieli to już za sobą. Przejdziemy się nad wodą po drewnianych kładkach z siatkami – przekonuje. – Mieszkańcy zyskają „klimatyczny” teren rekreacyjny.

– Prace są realizowane zgodnie z harmonogramem – zapewnia Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich. – Obecnie realizowane są pomosty z siatką nad ciekiem, tor saneczkowy i zejście dla niepełnosprawnych – wylicza.

Wykonawcą robot jest firma „ARMAN Roboty Ziemne”. Inwestycja kosztuje 5 mln 323 tys. 123 zł. Będzie gotowa na wiosnę.

fot. Piotr Jędzura ŁZ