Dwie zielonogórskie firmy znalazły się na szczycie prestiżowego rankingu realizowanego przez Puls Biznesu, będącego corocznym zestawieniem najlepiej rozwijających się firm w naszym kraju. 

Niekwestionowanym liderem Gazeli Biznesu 2019 okazała się firma Domator.com zajmująca się produkcją foteli dla graczy komputerowych oraz specjalistycznych szaf metalowych. Firma jest jednym z liderów tej branży zarówno w Polsce jak i Europie. Zielonogórska firma przez kapitułę konkursową została nagrodzona jako najbardziej dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo. Nagroda jest jak najbardziej zasłużona jeśli spojrzeć na tempo rozwoju firmy i jej potencjał rynkowy. W ostatnich latach obroty Domatora wzrosły o ponad 2000 procent.

Na rankingowym podium znalazła się również zielonogórska Ekoenergetyka – firma będąca niekwestionowanym liderem w branży związanej z elektromobilnością.

Wyróżnienia dla zielonogórskich firm są tym bardziej cenne, że w zestawieniu Gazeli Biznesu notowanych było aż 4000 polskich przedsiębiorstw. Uroczysta gala podsumowująca dwudziestą edycję rankingu odbędzie się na przełomie lutego i marca w Warszawie.