Dzięki Fundacji Ogrody Kultury, Stowarzyszeniu Nasze Zatonie oraz Miastu Zielona Góra mogą Państwo zobaczyć online wystawę pt. „Zatońskie  transformacje ” w Parku Książęcym w Zatoniu. Zapraszamy!

– Nie pozostawiamy Państwa bez dostępu do kultury i sztuki. W dobie pandemii przenosimy się do sieci. Proponujemy wirtualną wystawę, tym zapraszamy serdecznie na cykl obrazów pod tytułem „Zatońskie transformacje”, które dostarcza kompendium wiedzy na temat przekształceń jakie na przestrzeni lat dotykały to miejsce. Na akwarelach możemy obejrzeć różne fazy krajobrazu kulturowego którego centrum stanowiła zatońska rezydencja począwszy od barokowego dworu, poprzez przebudowę  na klasycystyczny pałac i późniejsze rozbudowy, aż do upadku i popadania  w ruinę po II wojnie światowej – mówi Jarosław Skorulski prezes Fundacji „Ogrody Kultury”.

Autorem prac jest Robert Marek Jurga, który z niezwykłą dbałością o detale, na panoramicznych akwarelach, opowiada historię tego miejsca i jego otoczenia zapraszając widza do podróży w czasie. Mamy nadzieję, że oglądając film widzowie doświadczą spotkania z twórcą i jego dziełem. Na kolejne spotkanie zapraszamy za dwa tygodnie – podkreśla Jarosław Skorulski.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Zielona Góra.

dg - wzg