Dzisiaj (7.02) w Regionalnym Centrum Animacji Kultury, Polskie Stronnictwo Ludowe zainaugurowało akcję społeczną pod hasłem „Drużyna Kosiniaka”. To początek kampanii wyborczej w Lubuskiem.

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL jest kandydatem na urząd Prezydenta RP. – Ogólnopolska akcja ruszyła kilka dni temu, ma charakter informacyjny i społeczny. –wyjaśniała posłanka Jolanta Fedak, szefowa sztabu Kosiniaka-Kamysza w województwie lubuskim. – W regionie osobiście i przez Internet do udziału w akcji zgłosiło się ok. 20 wolontariuszy. Dołączają kolejni. W. Kosiniak-Kamysz mój następca w ministerstwie pracy to interesująca postać. Młody człowiek, który bardzo wcześnie wszedł w politykę. Działalność rozpoczął w Forum Młodych Ludowców, Związku Młodzieży Wiejskiej. Pomagał ojcu, wieloletniemu działaczowi ruchu ludowego w kampaniach wyborczych – przybliżała postać kandydata na prezydenta. – Trudno nie być działaczem ruchu ludowego jak się urodziło i mieszkało w Małopolsce.

Szef PSL medycynę ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Żonaty. Ma córkę Zofię. Był radnym Krakowa. Poseł dwóch kadencji.

Koordynatorem akcji w Lubuskiem jest Bogusław Zaraza, tel. 502 049 929, e-mail: zaraza@amorki.pl – To dla mnie zaszczyt i odpowiedzialność. – mówił B. Zaraza. –10 maja oddam głos na Kosiniaka-Kamysza. Wierzę w to, że 24 maja zagłosuję na niego ponownie w drugiej turze. Formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stronie http://kosiniakkamysz.pl/druzyna).

Wolontariusze włączą się w akcje informacyjne Kosiniaka-Kamysza w mediach społecznościowych, będą zbierać listy poparcia, organizować kampanię bezpośrednią w swoich środowiskach i zachęcać do udziału w wyborach i głosowania na lidera ludowców.

Zbiórkę podpisów będzie koordynował Arkadiusz Dąbrowski, szef zielonogórskich struktur PSL. – Kosiniak-Kamysz jest moim równolatkiem, dlatego tę misję traktuję emocjonalnie. Pomagał ludziom jako lekarz, teraz ma szansę „wyleczyć” Polaków z ich problemów – przekonywał. –  Jesteśmy w stanie wygrać te wybory. Nasza drużyna dzisiaj rozpoczęła rozmowę z Polakami.

Ludowcy przekonują, że zwycięstwo ich lidera pomoże zakończyć wyniszczającą wojnę polsko-polską.