14. miejsce w zielonogórskiej „okręgówce” zajmuje po rundzie jesiennej Drzonkowianka Racula. W ostatnim meczu tej rundy gracze Krzysztofa Nykiela pokonali Lecha Sulechów 7:1.

Drzonkowianka jesienią wygrała trzy spotkania i dwa zremisowała. W pozostałych dwunastu meczach górą byli rywale. Gościem Piłkarskiej Zielonej Góry był Tomasz Sroczyński, wiceprezes i czynny zawodnik klubu podsumował pierwsze półrocze.

Zdjęcie profilowe Tomasza Sroczyńskiego, Obraz może zawierać: 1 osobaJa oceniam mocno średnio. Mogło być zdecydowanie lepiej. Nie udało się wygrać meczów z drużynami z końca tabeli, które powinniśmy wygrać. Zabrakło trochę szczęścia, trochę umiejętności. Były głupie straty i głupio stracone bramki – Tomasz Sroczyński.

Wiosną zespół będzie miał za zadanie zgromadzić tyle punktów, aby utrzymać się na tym szczeblu rozgrywek.

To cel numer jeden, ale nie za wszelką cenę. Jeżeli nie uda się utrzymać, to chcemy zostawić wszystkich młodych chłopaków. Będziemy dalej budować tę drużynę. Na pewno niczego nie będziemy rozmontowywać. Jak spadniemy, to będzie celem numer jeden powrót do okręgówki – Tomasz Sroczyński.

W programie także o zmianach, jakie klub przeszedł latem, a także o samym Sroczyńskim. Nasz gość każdą wolną chwilę spędza w Drzonkowiance. Na co dzień jest jednak miejskim radnym i nauczycielem matematyki.

MK - Radio Index