Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej KMP zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali przemycić do Polski ponad 70 porcji heroiny wartości 17.000 zł oraz inne narkotyki. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze sąd aresztował obu podejrzanych.

Kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wspólnie z Wywiadowcami Sztabu Policji zatrzymali w ubiegły czwartek samochód osobowy, w którym z Berlina podróżowało dwóch mężczyzn. Policjanci podejrzewali, że mogą oni przewozić narkotyki. Po przeszukaniu pojazdu okazało się, że w środku jest 71 porcji heroiny zwiniętej w „kulki”. Narkotyki ukryte były w kilku miejscach.

Dodatkowo w samochodzie oraz przy dwóch mężczyznach policjanci znaleźli woreczki strunowe z porcjami amfetaminy, metaamfetaminy, heroiny i marihuany. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Ponieważ kierujący samochodem mógł być pod wpływem narkotyków – w szpitalu została pobrana krew do badań.

 

Obydwaj zatrzymani są mieszkańcami Zielonej Góry. Kierującym był 36-latek, pasażerem jego 39-letni kolega. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego przewozu nabycia i przewozu znacznej ilości narkotyków, za co wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto obydwaj usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze na podstawie materiału dowodowego zdobytego przez policjantów wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania obu mężczyzn. Sąd aresztował 36-latka na 3 miesiące, a 39-latka na miesiąc. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

materiały: KMP Zielona Góra