Jesień w Zielonej Górze nie może być smutna i szara! O to, żeby mieniła się wieloma kolorami tradycyjnie dbają pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. W mieście pojawiły się już wrzosy, chryzantemy i ozdobne kapusty.

W pierwszym etapie jesiennych nasadzeń ZGK ozdobił miasto 200 chryzantemami, 200 kapustami i 200 wrzosami. Obsadzono: Deptak, ulice: Żeromskiego, Kupiecka, Pod  Filarami, dwie donice pojawiły się w Parku Jaskółcza (ulice Ogrodowa i Piastowska), sześć pali (kwietników) w Dzielnicy Nowe Miasto, kolejne na rondzie Kaziowa i ulicy Pszennej na Jędrzychowie przy placu zabaw. Zakupiono też 40 dyń.

– Już w wakacje mieliśmy pytania czy planując jesienną aranżację miasta pamiętaliśmy o dyniach. – mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK.

K. Sikora podkreśla, że jesień to kolorowa pora roku. – To nie tylko drzewa, które urzekają nas barwą swoich liści, ale to również nasze nasadzenia – fioletowe wrzosy, białe, żółte i bordowe chryzantemy i zielono-różowe kapusty ozdobne – wylicza. – Chcemy, aby Zielona Góra była nie tylko zielona, ale i kolorowa o każdej porze roku.

fot. Piotr Jędzuras ŁZ:

(rk)-WZG