Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki poinformował kiedy i gdzie rozdawane będa maseczki ochronne wielokrotnego użytku mieszkańcom naszego miasta. Sprawdź listę punktów i zobacz mapę !

Maseczki są wykonane z bawełny używanej do maseczek chirurgicznych. Maseczki są WIELOKROTNEGO użytku i mogą być wymieniane między członkami rodziny. Po każdorazowym użyciu maseczki należy wyprać w temperaturze 90 stopni, a po wyschnięciu przeprasować żelazkiem w temperaturze przewidzianej dla wyrobów bawełnianych. Przed pierwszym użyciem maseczki powinny być wyprane i przeprasowane. Według dzisiejszej wiedzy medycznej maseczki nie chronią przed zarażeniem COVI-19 ale chronią innych w przypadku gdy Ty jesteś zarażony, a o tym nie wiesz. Dlatego noś je przy każdym wyjściu z domu!

Miejski Alert – 09.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Czwartek, 9 kwietnia 2020

Nie jesteśmy na razie w stanie przekazać maseczek wszystkim. Dlatego od naszej solidarności zależy czy trafią przede wszystkim do potrzebujących. Jeśli masz już w domu maseczki – nie zabieraj ich na zapas. Będzie ich na rynku coraz
więcej. Jeśli nie jesteś w grupie 60+ lub nie masz kogoś takiego w rodzinie, jeśli nie jesteś w grupie wysokiego ryzyka pozwól by te maseczki trafiły do bardziej narażonych. Bądź solidarny! Jeśli jesteś pracownikiem miejskiej instytucji otrzymasz maseczki innym kanałem. Nie zabieraj dodatkowych, nie zabieraj innym. Bądź solidarny!
Maseczki wyprodukowała firma ŚWIT ul. Blotna 5B 65-133 Zielona Góra Polska na zlecenie Prezydenta Miasta Zielona Góra.
Koszty zakupu maseczek poniosło Miasto Zielona Góra. Serdecznie dziękujemy druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych za pomoc w ich dystrybucji!
Maseczki będą dystrybuowane dziś (09.04.2020, oraz w innych dniach, o których jeszcze poinformujemy) przez strażaków od godz.16.00.
Lista punktów dystrybucji:
Pomnik Bachusa
CIRCLE K Wyszyńskiego
Parking przy Palmiarni
plac Bohaterów
parking TESCO
parking Leroi Merlin
parking BIEDRONKA Sulechowska
parking INTERMARCHE
ZACISZE parking INTERMARCHE
Skytepark Kaczy Dół
WYSZYŃSKIEGO Tesco parking
KOŻUCHOWSKA Biedronka
CHYNÓW Biedronka
Jędrzychów INTERMARCHE
parking przy kościele PRZYLEP
Stary Kisielin kościół
Racula – Drzonków
OCHLA parking DINO

 

Dystrybucja masek ochronnych w Zielonej Górze – mapa:

 

 

Kochani. Przed świętami zamierzamy rozdać 20 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku. O nich za chwilę. Najpierw powiem,…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Czwartek, 9 kwietnia 2020