Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego zielonogórscy policjanci cyklicznie organizują działania pod nazwą „Kaskada”, żeby zapobiegać ryzykownym zachowaniom na drogach i eliminować z ruchu piratów drogowych. Podczas ostatnich działań aż 52 kierujących zostało zatrzymanych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Dwaj z nich stracili prawa jazdy.

Pod nazwą „Kaskada” kryją się działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego na najbardziej uczęszczanych drogach powiatu zielonogórskiego. Podczas działań policjanci w patrolach oznakowanych mierzą prędkość kierujących, a także sprawdzają przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego. W działaniach biorą udział także samochody nieoznakowane z kamerami rejestrującymi wykroczenia popełniane przez kierujących.

Tylko w miniony piątek policjanci drogówki skontrolowali 75 pojazdów, w których aż 52 kierujących przekroczyło prędkość. 40 osób otrzymało mandaty karne, a 27 pouczenia. Podczas akcji policjanci zatrzymali także 2 prawa jazdy kierującym , którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Jeden z kierujących, jadący Audi stracił prawo jazdy w Niwiskach, a drugi aż o 67 kilometrów przekroczył prędkość jadąc przez Płoty. Obaj otrzymali mandaty i po 10 punktów karnych każdy.

Działania „Kaskada” będą organizowane cyklicznie, w rożnych miejscach miasta i powiatu zielonogórskiego.

kmp zg