Dzisiaj (31.08) jak co roku w siedzibie Stowarzyszenia Warto Jest pomagać rozdano wyprawki szkolne dla dzieci. Bardzo się cieszę, że dzieci z rodzin wielodzietnych dostaną nasze wsparcie  – mówi Grzegorz Hryniewicz, szef stowarzyszenia.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Warto jest Pomagać współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który wytypował sto potrzebujących rodzin. Szkolna wyprawka to:  zeszyty, piórniki z pełnym wyposażeniem, bloki, linijki, pisaki, wycinanki i worek na buty. Pieniądze na pomoc dla dzieciaków 7 tys. zł, pochodzą z 1 proc, którym zielonogórzanie hojnie wpłacają na potrzeby stowarzyszenia.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

– Bardzo się cieszę, że dzieci z rodzin wielodzietnych dostaną nasze wsparcie  – mówi Grzegorz Hryniewicz, szef stowarzyszenia. – Dziękujemy zielonogórzanom za dar serca. Na koniec dodam, że pomimo rządowych programów jak np. 500 plus wciąż są rodziny, które nie mają za co skompletować pociechom przyborów szkolnych – podkreśla. – Tym bardziej, że wszystko teraz mocno drożeje.

Wyprawki rozdano przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Nikt nie tłoczył się na korytarzu, były maseczki i dezynfekcja rąk.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
(rk)-WZG