Wystartowała ósma edycja ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży Monsteriada „Koduj z Gigantami”. Patronem honorowym wydarzenia jest Prezydent Miasta Zielona Góra.

Warsztaty tradycyjnie organizuje szkoła Giganci Programowania. Można się już zarejestrować. Dla uczestników z całego kraju przygotowano 2500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online. Zajęcia zaplanowano od 30 stycznia do 14 lutego. Warto teleportować się do świata gier i zarządzać swoimi bohaterami! Dzieci mogą skonstruować i zaprogramować działo przeciwmonsterowe i usiąść za sterami Scratcha. Na warsztatach będzie można poznać podstawy programowania. W trakcie zajęć uczniowie tworzą grę, którą zabiorą ze sobą do domu.

– Poszukajmy mobów i monsterów w Minecraftowym świecie – zachęcają organizatorzy.- Mamy nad nimi przewagę, ponieważ sami je zaprogramujemy! Innowacyjne zajęcia na platformie MakeCode łączą programowanie ze światem Minecrafta, wprowadzając programowanie na jeszcze wyższy poziom – poprzez tworzenie skryptów modyfikujących świat gry. Zdarza Ci się oglądać Youtuberów w akcji? Czytasz poradniki dotyczące gier? Dziś zamienisz się miejscami z ich twórcami i sam stworzysz stronę internetową z informacjami i poradami o tym, jak pokonać wybranego bossa.

Na warsztatach, przy pomocy internetowego środowiska Glitch, dzieciaki samodzielnie stworzą własną stronę internetową, którą będą mogli udostępniać w internecie.

To dobra okazja do poznania bohaterów League of Legends, jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat.

Konkurs z nagrodami!

„Koduj z Gigantami” to również konkurs programowania dla uczestników zajęć. Do wygrania atrakcyjne nagrody! Każdy uczeń warsztatów stacjonarnych i online może liczyć na upominek niespodziankę.

– W trakcie zajęć wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania – przekonuje Dawid Leśniakiewicz, prezes szkoły „Giganci Programowania”.  – Pomagamy im zrozumieć jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność. Od 2017 r. z sukcesem zostało zorganizowanych 7 edycji bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży, w których udział wzięło ponad 20 tysięcy uczniów z całego kraju!

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Patronem wydarzenia jest Ośrodek Rozwoju Edukacji i Prezydent Miasta Zielona Góra.

Zajęcia w Zielonej Górze odbędą się 13 lutego przy al. Niepodległości 16.17. Warsztaty online: 30-31.01,2.02, 3.02, 5.02, 6.02, 7.02

GODZINY ZAJĘĆ STACJONARNYCH I PROGRAM:

9.30 – 11.00 – klasy 4-6 – Scratch, App Inventor

11.20 – 12.50 – klasy 7-8 i starsi C#, Visual Studio

13.10 – 14.20 – klasy 1-3 Minecraft Code Connection, Scratch

14.40 – 16.10 – klasy 7-8 i starsi  C#, Visual Studio

16.30 – 18.00 – klasy 4-6 Scratch, App Inventor

 

materiały organizatorzy
materiały organizatorzy
(rk)-WZG