Dziś (4 grudnia) o godz. 16.00 nastąpi rozświetlenie świątecznych iluminacji miasta, którego dokona prezydent Miasta Zielona Góra. W tym roku z racji pandemii koronawirusa będzie miało inną ale równie ciekawą formę.  Możemy być w tym momencie wszyscy razem, a zatem spotkajmy się w sieci.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a że jest to czas niezwykły warto podkreślić ich niepowtarzalny charakter. Zanim w naszych domach pojawią się strojne choinki i prezenty miasto już wprowadza nas w świąteczny klimat. Zielona Góra od wielu lat kolorowo stroi się na święta. Zakończyło się kilkudniowe dekorowanie, teraz czas na rozświetlenie!

– Szanowni Państwo, kochane dzieci. W tym roku Zieloną Górę rozświetlamy inaczej, wirtualnie, ale mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z tego jak pięknie przystrojone jest nasze miasto na święta – mówi prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Przestrzeń Zielonej Góry została udekorowana licznymi światełkami i girlandami, które umilają czas spędzony podczas zakupów, czy spacerów. Na placu Bohaterów Westerplatte stoi sztuczna,14-metrowa, choinka. W sercu miasta przy pomniku Bachusa, na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Kupieckiej pojawiła się świetlna bombka. Przy ratuszu czeka na nas żywa choinka, a tuż przy niej atrakcja szczególnie dla dzieci, czyli wielkie sanie z reniferami. Iluminacje świetlne będzie można spotkać także na  rondach, lampach, budynku Urzędu Miasta, czy fontannie. Miasto zaprasza także na spacery do świątecznie ozdobionego i rozświetlonego Ogrodu Botanicznego.  Będzie kolorowo, nastrojowo, magicznie!

Zapraszamy na transmisje z rozświetlenia Miasta Zielona Góra na profile facebookowe:

– Urząd Miasta Zielona Góra

– Miasto Zielona Góra Wiadomości

– Wiadomości Zielona Góra

– Radio Index

– Wzielonej.pl

dg - wzg