– W mojej ocenie nastąpiło zbyt hermetyczne zamknięcie zarządu województwa na niektóre problemy i drobne problemy podejmowano na poziomie politycznym – mówił w Rozmowie na 96 FM Edward Fedko, radny sejmiku województwa lubuskiego, który niedawno przeszedł w sejmiku do nowego klubu Samorządowe Lubuskie.

W Radiu Index mówił, że jego klub nie chce toczyć wojen o województwo. – Polityka to sztuka kompromisów, zachęcam do rozmów – stwierdził, mówiąc też o planach Samorządowego Lubuskiego.

Samorządowe Lubuskie jest zbiorem otwartym, w przeciwieństwie np. do Bezpartyjnych Samorządowców, gdzie już sama nazwa definiuje, że tam mogą być bezpartyjni. My natomiast jesteśmy otwarci na wszystkich, którym sprawy samorządu są bliskie. Jeśli chcą się realizować w tej strukturze, to bardzo proszę. Nikogo na siłę przyciągać nie będziemy, ale będzie nam miło współpracować – Edward Fedko.

Fedko dziwi się, że pretensje o powstanie nowego klubu mają przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

Pan Trzaskowski, niedawny kandydat na prezydenta RP tworzy struktury, które pozwalają się włączyć do pracy na rzecz samorządów ludzi, którzy niekoniecznie chcą być w partiach. Dlaczego atakuje nas za to samo Waldemar Sługocki? – Edward Fedko.

Cała Rozmowa na 96 FM Kai Rostkowskiej na portalu wZielonej.pl. W programie też m.in. o ideach reaktywowanego niedawno Lubuskiego Trójmiasta.

Rozmowa na 96FM: Edward Fedko

W studiu Radia Index: Edward Fedko, radny sejmiku województwa Lubuskiego.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Czwartek, 24 września 2020

MK - Radio Index