Zielonogórska firma Ekoenergetyka, jeden z liderów wśród producentów infrastruktury ładowania samochodów i autobusów elektrycznych w Europie, rusza z nowym projektem EVITY CITY TAXI. W pierwszych tygodniach 2020 roku na ulice Zielonej Góry wyjadą w pełni elektryczne, nowoczesne i ekologiczne taksówki. Zobacz zdjęcia i video!

Prezentacja pierwszej elektrycznej taksówki EVITY w Zielonej Górze:

Prezentacja pierwszej elektrycznej taksówki w Zielonej Górze.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Wtorek, 17 grudnia 2019

Ekoenergetyka, która istnieje w Zielonej Górze od 10 lat, planuje wprowadzić kolejny innowacyjny projekt w naszym mieście. Zielona Góra znowu stanie się pionierskim miastem w dziedzinie transportu bezemisyjnego. Firma uruchamia pierwszą  sieć taksówek elektrycznych, która będzie doskonałym uzupełnieniem elektrycznego transportu publicznego w naszym mieście.

Foto: Piotr Jędzura

Planowane jest uruchomienie 50 taksówek elektrycznych. Jak obiecuje inwestor ceny kursów taksówek będą konkurencyjne w stosunku do obecnych na naszym rynku. Taksówki będzie można zamawiać poprzez aplikację w smartfonach, a także telefonicznie poprzez centralę, która będzie czynna 24 godziny na dobę. Taksówki EVITY wyjadą na ulice naszego miasta w styczniu 2020r.

Konferencja prasowa poświęcona elektrycznym taksówkom w Urzędzie Miasta Zielone Góra:

Elektryczne taksówki w Zielonej Górze – konferencja prasowa – 17.12.2019

Opublikowany przez Miasto Zielona Góra Wtorek, 17 grudnia 2019