– My nie wzywamy do bojkotu wyborów, tu nie chodzi o walkę polityczną, tylko o bezpieczeństwo mieszkańców Zielonej Góry – mówi Filip Czeszyk, radny, który wspólnie z innymi radnymi Zielonej Razem uważa, że już najwyższy czas do tego, by wprowadzić stan wyjątkowy.

A jeśli tak, to wybory prezydenckie planowane na 10 maja nie mogłyby się odbyć. Filip Czeszyk uważa, że niebezpieczeństwo jest zbyt duże, zwłaszcza, że spotykamy się z kolejnymi obostrzeniami ze strony rządu.

>>> POPRZYJ APEL <<<

“Przestańmy robić fikcję i wprowadzajmy stan wyjątkowy. Co się musi stać, żeby w Polsce był stan wyjątkowy? Wszyscy mają siedzieć w domach, ludzie nie mogą prowadzić działalności gospodarczej. Na przykład zakłady kosmetyczne, jak mówi premier, mają być zamknięte. Nie mówię już o edukacji, która w ogóle nie funkcjonuje normalnie. Sytuacja jest wyjątkowa i wymaga wprowadzenia stanu wyjątkowego. Ściemy dotyczące przestrzegania konstytucji to zwykłe mydlenie oczu”Filip Czeszyk, radny Zielonej Razem. 

Gość Radia Index 96FM: Filip Czeszyk

Czy poseł Jerzy Materna (PiS) – jest "kabareciarzem"? Takie przypuszczenia snuje Filip Czeszyk, radny Miasto Zielona Góra. Radni klubu Zielona Razem przygotowali petycję w sprawie wyborów prezydenckich 2020.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Wtorek, 31 marca 2020

“Kampania się odbywa w mediach publicznych bez przerwy. Andrzej Duda jest tam pokazywany i aktywnie realizuje swoją kampanię. Pozostali kandydaci mają zakaz wychodzenia z domu. Ludzie, czy to jest normalna sytuacja?! Żyjemy w demokratycznym państwie prawa! Kampania nie może być skrępowana dla żadnego kandydata! Nie może być tak, że jeden gra sobie na boisku, a reszta nie może wyjść z szatni i jeszcze ten pierwszy się cieszy, że strzela bramki. To kpina!”Filip Czeszyk, radny Zielonej Razem.
Czeszyk wspólnie z innymi radnymi wystosował apel o przesunięcie wyborów. Jego treść znajdziecie na portalu wZielonej.pl. Radni Zielonej Razem zbierają także podpisy. Petycję podpisało niespełna 1200 osób.