Znamy pełny skład drużyny Falubazu na sezon 2020. Nowy trener, nowi zawodnicy i oczywiście ambitne plany, przynajmniej w wymiarze minimum.

Antonio Lindback, Michael Jepsen Jensen, Piotr Protasiewicz, Martin Vaculik, Patryk Dudek, Sebastian Niedźwiedź, Jan Kvech, Norbert Krakowiak, Mateusz Tonder, Damian Pawliczak i Jakub Osyczka. Tak zielonogórska drużyna prezentuje się “na papierze”. Jak mówi przewrotnie kapitan drużyny Piotr Protasiewicz – Można powiedzieć, że w stosunku do innych drużyn nie wyglądamy od razu na mistrzów ligi, ale wszystko okaże się w trakcie sezonu.

Trener Piotr Żyto, który wraca do Falubazu, przekonuje, że na początek trzeba się przede wszystkim zająć torem przy W69. Rozpocząć cykl zimowych przygotowań, a następnie dobrze zmotywowanym jako drużyna rozpocząć rozgrywki. – Nie chciałbym przed sezonem obwieszczać, że jedziemy po tytuł mistrzów kraju. Ale mogę już teraz powiedzieć w pełni świadomie jaki jest plan minimum. To oczywiście awans do fazy play off – mówi Piotr Żyto.