RM Solar Falubaz Zielona Góra ze srebrem Mistrzostw Polski Par Klubowych rozegranych w Gdańsku. Drużyna w składzie Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz i rezerwowy Damian Pawliczak ustąpiła miejsca na podium tylko Fogo Unii Leszno.

Trzecie miejsce dla wrocławian. Zresztą z Betardem Spartą, a dokładniej z Maciejem Janowskim zwycięski bieg dodatkowy o drugie miejsce stoczył Piotr Protasiewicz. Drugie miejsce dla Falubazu ocenił Grzegorz Zengota, były żużlowiec zielonogórzan, telewizyjny ekspert.

Chciałoby się, żeby zdobyli złoto, ale leszczynianie byli bardzo mocni, podkreślali to w każdym wyścigu, dominując nad rywalami. Ostatecznie plan został wykonany dosyć dobrze, chłopaki zdobyli srebro. Chciałoby się złoto, ale jak rywal był tak silny, to trzeba brać srebro! – Grzegorz Zengota.

Protasiewicz był liderem Falubazu zdobył 13 punktów, 8 „oczek” wywalczył Patryk Dudek. Ale my wracamy do kapitana Falubazu. Zengota rozpływał się nad jego dyspozycją.

Przed Piotrem nie wygląda na to, żeby był bliski koniec. Wiek i pesel to jedno, ale on cały czas ma ambicje, żeby jeździć, zdobywać tytuły i medale. Jego rekord będzie wyżyłowany i będzie nie lada wyzwaniem dla młodych wilków, żeby go pobić. Jest Bartek Zmarzlik, Piotrek Pawlicki czy Maciej Janowski, młode wilki go goniąGrzegorz Zengota.

Zwycięzcy – Piotr Pawlicki i Dominik Kubera zaprezentowali fenomenalną dyspozycję. W całych zawodach stracili tylko punkt, w ostatnim starcie.
MK - Radio Index