RM Solar Falubaz lepszy od Fogo Unii! I to z bonusem! Zielonogórzanie pokonali leszczyńskie “Byki” 52:38. Na triumf nad drużyną Piotra Baron żółto-biało-zieloni czekali przeszło cztery lata!

Wielki mecz ekipy Piotra Żyty! Zielonogórzanie przy W69 dominowali od początku. Po pierwszej serii startów Falubaz prowadził 16:8. Po kolejnej odsłonie przewaga powinna urosnąć, ale przy podwójnym prowadzeniu pary Michael Jepsen Jensen – Piotr Protasiewicz, upadek zanotował kapitan zielonogórzan. Wszystko wyglądało bardzo groźnie, na szczęście bez konsekwencji.

To czego “PePe” nie dowiózł wspólnie z Duńczykiem w biegu nr 5, doprowadził do finiszu w wyścigu dziesiątym. W nim nasz duet pokonał osamotnionego Dominika Kuberę, wcześniej za spowodowanie upadku swojego i kolegi na pierwszym łuku został wykluczony Piotr Pawlicki. Po dziesiątej odsłonie Falubaz prowadził 38:22 i był o krok od przypieczętowania nie tylko zwycięstwa, ale również i punktu bonusowego.

Pewni swego gospodarze byli już przed biegami nominowanymi. W czternastym wyścigu goście wygrali po raz pierwszy drużynowo. Piotr Pawlicki śmiałym atakiem odebrał prowadzenie Patrykowi Dudkowi, zaś przed P. Protasiewiczem przyjechał do mety D. Kubera.

Ostatnia odsłona zakończyła się remisem. Pierwszy na kresce zameldował się Emil Sajfutdinow, który finiszował przed Martinem Vaculikiem, M. J. Jensenem i Jaimonem Lidseyem. Falubaz wygrał różnicą czternastu punktów, czyli taką samą, jakiej za tydzień pojedzie bronić do Lublina, na ostatnie w rundzie zasadniczej spotkanie z Motorem.

Dwucyfrowe wyniki w zespole gospodarzy zapisali na swoim koncie: Martin Vaculik (12), Michael Jepsen Jensen (11+1) i Patryk Dudek (10+1). Udany występ zanotował też Mateusz Tonder, który dwukrotnie mijał linię mety na czele (7). Liderem Unii był E. Sajfutdinow, który jako jedyny przekroczył barierę 10 “oczek”.

(MK)-WZielonej.pl