Turyści spoglądają na nich z zaciekawieniem, ale oni do Świnoujścia nie przyjechali na wypoczynek. Żużlowcy Falubazu Zielona Góra od niedzieli nad morzem przebywają na zgrupowaniu.

Obóz ma charakter treningowo-integracyjny. Dla wielu zawodników to pierwszy tego typu wyjazd nie w góry, a nad morze.

“Pracujemy, to nie wypoczynek, jak nasi sąsiedzi w hotelu. Dzisiaj o 7:30 mieliśmy zaprawę i tak będzie codziennie nad morzem. Potem mieliśmy trening w terenie, nie na plaży, ze względu na wiatr, a w parku. Też są tu piękne ścieżki, z których korzystamy. Popołudniu jedziemy do hali. W planie jest też i siłownia, i aerobik, i odnowa, żeby te zakwasy się rozeszły. Jesteśmy zadowoleni. Wczoraj mieliśmy kręgle, ale bardziej skupiamy się na pracy niż na integracji, choć na końcu pobytu wybierzemy się na kabaret”Piotr Żyto, trener Falubazu Zielona Góra.

 

W Świnoujściu przebywa cała drużyna Falubazu i sztab szkoleniowy.

“Nie wyobrażam sobie, że robimy zgrupowanie, na którym kogoś nie ma. Tutaj muszą być wszyscy, bo te rozmowy przy każdej okazji, przy śniadaniu, obiedzie, czy jak wczoraj na kręglach, tę drużynę scalają”Piotr Żyto, trener Falubazu Zielona Góra.

 

Zielonogórzanie w Świnoujściu pozostaną do soboty.

Co słychać u żużlowców Falubaz Zielona Góra? Ekipa wzbudza zainteresowanie u turystów wypoczywających w Świnoujściu! Obóz nad morzem zamiast gór? Dlaczego nie?!

Opublikowany przez Sport Radia Index Poniedziałek, 24 lutego 2020

MK - Radio Index