Żonglerzy, klauni, tancerze i inni sztukmistrze odwiedzą Zieloną Górę w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej „BuskerBus”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w większości będą to artyści z Polski i Europy. Niewykluczone jednak, że przyjadą również osoby i zespoły z innych stron świata.

Mamy już listę artystów i mamy nadzieję, że nie ulegnie ona zmianie – zapowiada Mirosław Musioł z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. – Będą to przedstawiciele z Polski, Brazylii, Francji, Włoch, Australii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Litwy – przedstawiciele różnych gatunków sztuki ulicznej: akrobatyki, tańca, klaunady. Będą muzycy, którzy reprezentują różne gatunki muzyki, pokaz ognia, taniec hula hop – zapowiada.

Widzowie zobaczą pokazy sztuki ulicznej w kilku różnych miejscach na deptaku, np. przy teatrze i ratuszu. Nie będzie jedynie sceny przy pomniku Bachusa – zamiast niej artyści wykorzystają estradę na Placu Teatralnym.

Oczywiście festiwal będzie realizowany przy wszystkich założeniach sanitarnych, które obowiązują nas w kraju – podkreśla M. Musioł. –  Zgromadzenia muszą być nieco rozbite – nie możemy tak bardzo się skupiać jak bywało to w poprzednich latach, gdy kilkaset osób stłoczonych na małej powierzchni oglądało prezentacje. Prezentacje będą nieco krótsze, ale będzie ich więcej – każdy artysta wystąpi na ulicy kilkukrotnie.

Festiwal sztuki ulicznej „BuskerBus” odbędzie się 25 i 26 sierpnia. Pierwszego dnia artyści wystąpią na deptaku między godziną 12:00 a 19:00. W następnym pokazy mają się wydłużyć, ponieważ zaplanowany jest wieczorny koncert. O 22:00 prezentacje artystów przeniosą się do klubu festiwalowego – Piekarni Cichej Kobiety.

Materiały ZOK
Materiały ZOK
Aleksandra Pietruszewska-Radio Index