14 listopada 2019 r. w auli Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego zrobiło się bardzo muzycznie. A to za sprawą kilku nauczycieli Zespołu Edukacyjnego nr 3 w Zielonej Górze, którzy byli odpowiedzialni za zorganizowanie Festiwalu poezji i pieśni patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych z Zielonej Góry.

 

Tego dnia odbył się już II etap festiwalu, który został otworzony przez Izę Krzystek – koncertem na skrzypcach.  Pierwszy etap miał miejsce w siedzibie ZE 3 na Osiedlu Pomorskim. Wówczas poza poezją i pieśnią, wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach muzycznych. Szykowali wówczas niespodziankę dla zaproszonych gości.

 

fot. materiały organizatorów

Uczestnicy drugiego etapu festiwalu śpiewali i recytowali, a jury w składzie – pani Małgorzata Pieniążek, pani Anna Skrzypczak – Mamet, pani Anna Kalinowska oraz pan prof. Ryszard Zaradny – oceniało. Ale jak tu ocenić wyraz miłości i troskę o nasz kraj. Zaangażowanie i wyraz artystyczny młodych Polaków słychać było w każdym słowie, widać było w każdym geście. Po każdym występie brawom nie było końca.

 

fot. materiały organizatorów

Aby jury mogło wybrać zwycięzcę, udało się na narady. A w tym czasie odbyły się występ uczennicy ZE 3 Kiary Harasimiuk oraz wszystkich uczestników festiwalu.

Wielką niespodziankę dla publiczności przygotowali również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15. Dla wszystkich zebranych uczennice wykonały cudowny taniec z flagami. Był to występ pozakonkursowy. Może organizatorzy w następnym roku włączą do festiwalu również taniec?

Zanim jury ogłosiło werdykt, każdy widz mógł wybrać swojego zwycięzcę. Tak też została przyznana „Nagroda Publiczności”, którą otrzymała Zuzanna Tomczyk z ZE 9
z piosenką pt. „Dziewczyna z grantem”. Była również nagroda Niezależnego Jurora, którą dostał Franciszek Chełmicki recytując wiersz pt. „Polska”. Zacne jury jednogłośnie postanowiło przyznać Pierwsze Miejsce uczniom ZE 2 Uli Piwońskiej, Darii Tatarynowicz, Gabrieli Miśko oraz Kubie Szulczyńskiemu, którzy zachwycili piosenką pt. „Warszawskie dzieci”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

fot. materiały organizatorów