Co dalej z basketem w Zielonej Górze? Takie pytanie nurtuje pewnie wielu sympatyków koszykówki w naszym mieście. 

Wczoraj prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki na swoim Facebooku w mocnym słowach ocenił sytuację w zielonogórskim Zastalu. A mówił o zadłużeniu klubu. Powtórzył te kwestie u nas w audycji “Prezydent na 96 FM”  Kubicki zastanawia się, kiedy właściciel klubu Janusz Jasiński spłaci długi.

Ja rozumiem, że Janusz Jasiński jest honorowym człowiekiem i powie: spłacam wszystkie długi i jesteśmy na zero. Ile jest zadłużenia w klubie? Od ilu lat klub nie płaci? Ile jest nietrafionych umów? Miasto nie jest od tego, by naprawiać sytuację w każdej dyscyplinie sportu – Janusz Kubicki.

Prezydent Zielonej Góry jako dobry przykład funkcjonowania klubu zawodowego w naszym mieście wskazał drugi klub współfinansowany przez miasto czyli żużlowy Falubaz

Falubaz nie ma problemów i nie szalał na rynku transferowym. Dlaczego odszedł Vaculik? Dlaczego nie kupiliśmy Łaguty? Dlaczego nie włączyliśmy się do walki o Bartka Zmarzlika? Bo w klubie jest jasno powiedziane ile jest pieniędzy i na co nas stać. W Falubazie chodzi się realnie po ziemi – Janusz Kubicki.

My poprosiliśmy o komentarz do bieżących wydarzeń Janusza Jasińskiego. Właściciel klubu miał wczoraj spotkanie Rady Nadzorczej. Jasiński nie chce jednak się wypowiadać publicznie w tej sprawie.

Maciej Noskowicz - Radio Index