– Mamy nadzieję na jakąś namiastkę gali – mówi Grzegorz Hryniewicz, radny miejski i szef stowarzyszenia „Warto jest pomagać”. W grudniu duża, charytatywna impreza wieńczyła cały rok pracy stowarzyszenia.

W dobie pandemii stowarzyszenie prowadzi normalną, bieżącą działalność. Prowadzi też zbiórkę na szpital, a dokładniej na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Od początku zbiórki udało się uzbierać kwotę ponad 65 tysięcy złotych, a w ostatnim czasie, po nagłośnieniu sprawy, udało się zebrać ponad 10 tys. zł – Grzegorz Hryniewicz.

Zazwyczaj ludzie dobrego serca zbierali się w grudniu – w ostatnich latach w hali CRS – na gali stowarzyszenia. O klimat dbali zaproszeni artyści, a podczas gali wręczano też statuetki tym osobom i instytucjom, które pomagają potrzebującym. Do plebiscytu „Anioł Roku 2020” już teraz można zgłaszać nominacje, a co z galą?

Chcemy zrobić to jak najbardziej bezpiecznie. Na dziś nie podejmiemy decyzji o organizacji imprezy w hali CRS. Mamy inny pomysł, żeby w inny sposób zrekompensować publiczności, która przychodzi na nasze gale. Mamy pomysł, ale czy to się uda, na dziś nie wiemy, więc jeszcze nie zdradzamy – Grzegorz Hryniewicz.

Formularz zgłoszeniowy do plebiscytu znajdziecie na stronie stowarzyszenia. 

Rozmowa na 96FM: Grzegorz Hryniewicz

Gościem programu "Rozmowa na 96FM" jest Grzegorz Hryniewicz, prezes Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać i radny klubu Zielona Razem.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 14 października 2020

MK - Radio Index