We wtorek (15.09) w nocy znowu pojawili się graficiarze w centrum miasta Zielonej Góry. Jednak tym razem jeden z nich został zatrzymany na gorącym uczynku przez Policję.

Dzisiaj, po północy, operator monitoringu wizyjnego zobaczył dwóch zamaskowanych młodych mężczyzn na ul. Grottgera, którzy malowali czarnym spray’em, na murach budynków, napis “YO”. O pomoc w zatrzymaniu sprawców natychmiast została poproszona Policja. Operator monitoringu cały czas “prowadził” sprawców na kamerach i rejestrował ich “wyczyny”.

Sprawcy oszpecili w ten sposób budynki na ul. Grottgera, ks.Piotra Wawrzyniaka (budynek Poczty Polskiej) , Jedności, Sobieskiego, Kasprowicza. W wyniku współpracy Policji i Centrum Monitoringu zatrzymano osobę, która “malowała” napisy.

Plaga “graficiarzy” w Zielonej Górze jest ogromna. Jednak dzięki pracy Centrum Monitoringu i szybkiej reakcji Policji doszło do kolejnego zatrzymania chuligana.  Materiał wizyjny z monitoringu stanowi niepodważalny dowód w sprawie. Niedługo  dowiemy jak “artysta” zostanie ukarany za swoje “dzieła”.

BOW Zielona Góra