W walce z groźnym koronawirusem wszyscy musimy być solidarni i otwarci na potrzeby drugiego człowieka, w szczególności seniorów. Są osoby, które wzięły sobie to do serca. W mieście powstała grupa pomocowa Widzialna Ręka- Zielona Góra.

Społeczność ludzi dobrej woli działa na Facebooku. W największym skrócie w całej idei chodzi o to, aby wyciągnąć pomocną dłoń do sąsiada, dalekiego kuzyna, wszystkich, którzy w trudnym czasie nie są w stanie poradzić sobie sami. – Grupa powstała po to, by w dobie koronawirusa (i nie tylko) stworzyć społeczność zielonogórzan, którzy w kulturalny sposób chcą wzajemnie pomagać sobie w trudnym okresie – wyjaśniają administratorzy.

Administratorzy liczą, że społeczność przetrwa epidemię i będzie pomagała ludziom, kiedy  zagrożenie minie. – Działamy ponad podziałami, wszyscy jesteśmy ludźmi! Ważne byśmy wiedzieli, że możemy liczyć na pomoc innych, co przełoży się na uspokojenie ludzi – wyjaśniają.

Grupa ma charakter otwarty, dołączyć do niej może każdy, kto zaakceptuje regulamin i poprosi o przyjęcie. Co ważne, oferowane usługi muszą być bezpłatne! W jaki sposób można pomóc? Pojawiają się już ogłoszenia sklepów, które za darmo chcą dostarczyć starszym osobom zakupy. Nie brakuje chętnych do wyprowadzanie psa na spacer, podzielenia się obiadem. Są wolontariusze, którzy proponują, że wybiorą się po leki do apteki.

>>> TU ZNAJDZIESZ GRUPĘ <<<

O to kilka wpisów z grupy.

* Witam wszystkich, chętnie podzielę się posiłkiem, dowieziemy osobie samotnej, starszej, chorej czy zwyczajnie potrzebującej, obiad na terenie miasta. Nieodpłatnie. W miarę możliwości.

* Mogę zrobić zakupy (jedzenie, leki, itp.) z dowozem na terenie Jędrzychowa i okolic.

* Racula, Zatonie, Kiełpin, Drzonków – Spacer z psem, apteka – pomogę.

* Przylep – pomogę, jeśli jest taka potrzeba.

*Pomogę osobą starszym i z grupy podwyższonego ryzyka  w robieniu zakupów.

* Mieszkam w okolicach dworca, oferuje pomoc w transporcie , w zakupach, podzielę się ciepłym posiłkiem i dobrym słowem.

* Transport, zakupy, porządki, spacer z psem… i pogaduchy.