Bluesowa Pięciolinia czyli pięć pytań do Bluesowej Jamerki Grudnia 2019: Agnieszki Senk grającej na harmonijce ustnej.

Dlaczego harmonijka?

– 20 lat temu zafascynowało mnie brzmienie harmonijki oraz fakt, że jest to mały instrument, który można włożyć do damskiej torebki zamiast szminki.

Dużo kobiet gra na tym instrumencie?

– Z tego co wiem Jestem jedyną kobietą w Polsce, która gra na harmonijce. Jest jeszcze Beata Kossowska – Polka która od 20 lat mieszka w Niemczech i tam grywa. Rzadko spotyka się kobiety grające na harmonijce diatonicznej, z tego co mi wiadomo jest tylko 10 takich szalonych kobiet na świecie. Na przykład Rachelle Plas.

Lubię w Zielonej Górze …

– Lubię w Zielonej Górze ciekawe miejsca, na przykład wąskie uliczki obok ratusza, troszeczkę zapomniane przez czas. Uwielbiam przyrodę, która otacza nasze miasto i to, że można szybko znaleźć się w ciszy i na łonie natury.

 

Blues dla Ciebie to …

– to wyrażanie emocji poprzez muzykę.

 

Twoje plany muzyczne na najbliższy czas?

– Mam w planie z moim zespołem Project.A nagrać płytę oraz zagrać na festiwalach bluesowych w tym na dużej scenie Rawy Blues. Oczywiście grać jak najwięcej koncertów w pubach dla ludzi kochających bluesa.

rozmawiał Igor Skrzyczewski

Najlepszy Bluesowy Jamer wybierany jest przez publiczność podczas Bluesowych Jam Sessions, które odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca w Minibrowarze HAUST. Najbliższy Jam: 31.01.2020. Zapraszamy !!!

fot. Piotr Jędzura ŁZ