Jacques Kuba Seguin to doświadczony w muzycznych projektach trębacz, kompozytor i bohater znakomitych nagrań. Wszechstronne zainteresowania i chętnie podejmowane nowe wyzwania stały się dla niego pretekstem ciekawych artystycznych wyzwań. Z autorską grupą Odd Lot sięga do wschodnioeuropejskiej ludowej melodyjności, nasączając ją jazzem i muzyką elektroniczną. Trębacz zagra koncert w Zielonej Górze w piątek (04.10) podczas Jazz Crossing Festival w Zielonej Górze.

Jacques Kuba Séguin – Kanadyjczyk o polskich korzeniach ( mama artysty jest Polką i aktywną działaczka polonijną) jest muzykiem świadomym swojej pozycji. W Montrealu, w którym się urodził i z którego czerpie jego wieloetniczny koloryt, znany jest jako trębacz i kompozytar łączący liryzm z awangardą. Odwołując się nieustannie do swych polskich korzeni, Jacques odnawia sposób interpretacji jazzowego idiomu. Jako lider zespołów zrealizował pięć płyt: Lot” (2005), „Odd Lot 2/3” (2010) , „Litania projekt” (2012) oraz „Migrations”(2019).

“Migracje”, ekscytujący nowy album wszechstronnie utalentowanego trębacza, Jacques’a Kuby Séguin, jednego z najbardziej śmiałych Montrealskich muzyków.

04.10.2019, godz.21.00, Piekarnia Cichej Kobiety, ul.Fabryczna 13, Zielona Góra, Bilety: 30 zł