Szpital uniwersytecki opublikował instrukcję dla osób, które przebywając na kwarantannie chcą wykonać test na obecność koronawirusa. Warto się z nią zapoznać.


Od kilku dni do szpitala uniwersyteckiego zgłaszają się Lubuszanie przebywający na obowiązkowej kwarantannie, aby wykonać test na koronawirusa. Z kwarantanny na czas badań, może zwolnić jedynie sanepid. O tym fakcie informuje zainteresowane osoby esemesem. Takie badanie jest możliwe w 12 dniu kwarantanny. W zielonogórskim szpitalu jest to możliwe w godz. 10.00-12.00, codziennie, także w weekendy. Służy do tego mobilny punkt zlokalizowany przy oddziale zakaźnym.
Na swojej stronie szpital opublikował szczegółową instrukcję dla takich osób:

1.Podjedź pod szlaban przy wjeździe do szpitala od strony ul. Zyty (nie pobieraj biletu przy wjeździe).
2. Poinformuj żołnierza lub ochronę kierującą ruchem, że jesteś na kwarantannie i przyjechałeś zrobić test. Pokaż potwierdzający SMS z sanepidu.
3. Wjedź na teren szpitala.
4. Kieruj się jadąc samochodem w stronę namiotu stojącego obok Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych – kieruj się jaskrawmi strzałkami na drodze.
5. Podjedź pod namiot i postępuj zgodnie z poleceniami personelu, nie wychodź z auta‼️

Uwaga, trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości, a na sobie maseczkę i rękawiczki. Podobne punkty funkcjonują w szpitalu w Gorzowie oraz w Żaganiu.
O wynikach testu na koronawirusa, każdy zostanie poinformowany po mniej więcej dobie od pobrania wymazu.

rk - WZG