“Przekraczamy już wszystkie możliwie granice. Wczoraj w Zielonej Górze doszło do pobicia jednego z organizatorów protestu przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Czy już nie możemy się różnić w sposób cywilizowany i normlany?” – pyta na swoim facebooku Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz, tekst „Wyrok NaKobiety”Kochani, dziś nowy tydzień, nowe wyzwania. Pierwszy kiedy skończyłem pracę zdalną i wróciłem do swojego biura. Trwało to prawie miesiąc. Nie sądziłem, że tak można się cieszyć z tego, że człowiek wraca za swoje biurko.

Z jednej się cieszę, z drugiej mam już tego wszystkiego dość. Chciałoby się powiedzieć, wykrzyczeć STOP. Koniec tego wszystkiego, chcemy normalności. Można powiedzieć, że Polska się sypie, że nie jesteśmy już jednością. Ludzie sobie wilkiem jak mawiał klasyk. Nie ma już żadnych reguł, zasad. Społeczeństwo wyszło na ulicę. Krzyczą dość, stop temu wszystkiemu, koniec tego. Najgorsze jest to, że przekraczamy już wszystkie możliwie granice. Wczoraj w Zielonej Górze doszło do pobicia jednego z organizatorów protestu przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Czy już nie możemy się różnić w sposób cywilizowany i normlany? Czy został nam tylko argument siły? Pięści i kamieni? Ostatnio przyjmowaliśmy apel Rady Miasta o tym, że jesteśmy miastem tolerancyjnym i otwartym. Czy tak jest naprawdę?

Dziś kolejny dzień Strajku Kobiet. W Zielonej to będzie STRAJK SAMOCHODOWY – godz. 16:30 na parkingu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wojska Polskiego 69. Decyzja odnośnie praw kobiet jest nie do zaakceptowania. Zastanawiam się jak można to zatrzymać? Po raz kolejny przytoczę słowa. Śp. Prezydent Lech Kaczyński powiedział: „– Wysoko sobie cenię koalicję, która jest w stanie zmieniać Polskę, natomiast jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać”.

Jak widać nie ma żadnych świętości. Można zrobić wszystko. Trzymam kciukiaby się udało, niech wróci normalność.
Strajki, protesty, ile jeszcze wytrzymamy? Kiedy to wszystko wreszcie pier….

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie jestem w stanie czasami tego ogarnąć, zrozumieć. Brak logiki, brak sensu.

Wiem, że Zielona Góra to silne Miasto, silne jego mieszkańcami. Czekam, na to aby to się wszystko skończyło, abyśmy wrócili do normalności. Tylko kiedy to będzie?

facebook Janusz Kubicki