Prezydent Zielonej Góry na swoim facebooku poinformował o organizacji Winobrania 2020: Co z tegorocznym Winobraniem? To pytanie zadawało sobie przez ostatnie miesiące wielu zielonogórzan, a my dziś możemy na nie odpowiedzieć… Inne niż zwykle, w zmniejszonej, ale na pewno nie uboższej wersji, Winobranie 2020 odbędzie się, a jego główne hasło to zielonogórzanie dla zielonogórzan. Co się pod nim kryje?

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi🍇 Winobranie to święto wina i winiarzy. Chcemy aby to oni w tym roku byli najważniejszym punktem Dni Zielonej Góry. Miasteczko Winiarskie, jak w ubiegłych latach znajdować się będzie dookoła Ratusza, ale towarzyszyć mu będzie nowy charakter. Będzie to przestrzeń bez głośnej muzyki, miejsce spotkań i rozmów, degustacji win, odpoczynku, w towarzystwie delikatnej muzyki serwowanej przez lokalnych DJ-ów. Chcemy, aby ta winiarska przestrzeń była najważniejszym miejscem Winobrania.

🍇 Nie zabraknie oczywiście muzycznej oprawy. Skorzystamy z nowej przestrzeni Placu Teatralnego, na której odbywać się będą wszystkie koncerty. Na scenie będziemy natomiast gościć jedynie artystów związanych z Zieloną Górą – tworzących lokalnie lub pochodzących z „zielonego miasta”. Nie zabraknie znanych nazwisk, ale zaprezentujemy również nowe brzmienia. Bez wątpienia będzie to Winobranie muzycznie inne niż wszystkie.

🍇 Imprezy towarzyszące, do których przyzwyczaili się już mieszkańcy, również znajdą swoje miejsce w nowej winobraniowej rzeczywistości: jarmark – zmniejszony o 2/3 stanowisk, wesołe miasteczko – z ograniczoną ilością osób przebywających na jego terenie, codzienne spotkania i warsztaty dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym, Winobraniowe Breakowisko – tańce i animacje w podwórku przy ul. Żeromskiego. Wszystko to z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności związanych ze stanem epidemii.

🍇 Bachus również szykuje niespodzianki. Mimo tego, że korowód nie odbędzie się w tym roku, on planuje już podróże ulicami miasta, zarówno tego starego jak i nowego. Tym razem bardziej niż zwykle wyjdzie on na spotkanie mieszkańcom.

🍇 Korowodowy klimat również nas nie ominie, tym razem jednak w formie wspomnień. W przestrzeni Kina Letniego, na Placu Teatralnym, odbędzie się specjalny pokaz filmu opartego na archiwalnych materiałach wideo z korowodów ubiegłych lat.

🍇 Wszystkie szczegóły oraz dokładny program przedstawiony zostanie w połowie sierpnia.

Co z tegorocznym Winobraniem? 🍇 To pytanie zadawało sobie przez ostatnie miesiące wielu zielonogórzan, a my dziś…

Opublikowany przez Janusz Kubicki Wtorek, 28 lipca 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki