Prezydent Janusz Kubicki w codziennym raporcie epidemicznym poinformował o trzech nowych przypadkach koronawirusa w Zielonej Górze. Zaapelował o spokój i choć odrobinę optymizmu. Tym bardziej, że w tym roku będzie Winobranie.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie
Kochani, dziś cyfra 3 – tyle jest nowych potwierdzonych przypadków w Zielonej. Jak widać tendencja się zmieniła, kiedyś przez wiele dni było 0, teraz jest to przeplatane cyframi 1, 2 a dziś 3. Wirus zadomowił się u nas już na stałe. Będzie się pojawiał i znikał. Trzeba z tym żyć. Szkoda, że nie ma jakieś szczepionki na to wszystko, bo tak będziemy co jakiś czas żyli w niepewności. Czy to nie gdzieś obok, czy to nie u sąsiada, czy to nie w naszym sklepie, nie na naszym basenie czy nie w naszej szkole, przedszkolu czy żłobku? To że wirus będzie występować wśród pracowników czy klientów sklepów, żłobków, hoteli, kawiarni, basenów czy zakładów pracy zawsze będzie elektryzować i wywoływać uczucie niepewności. Teraz jeszcze wzbudza to duże emocje, ale … ale będziemy musieli do tego przywyknąć. Nie ma innego rozwiązania. Podobnie jak z grypą, wiemy, że jest, była i będzie. Oczywiście, te choroby nie są podobne, ale podobne jest to że one na bank wystąpią i na bank będą chorzy. To tyle tzw. czarnowidztwa.
Wracamy do życia. Będzie w tym roku Winobranie. Już pojawiły się winogrona. Oczywiście, święto będzie inne niż zdążyliśmy się do niego przyzwyczaić. Tak samo jak wszystko odkąd pojawił się COVID. Ja to zdjęcie wykonałem dziś przed Urzędem. Popatrzcie na to winogrono i … i postarajcie się zapomnieć o tym co złe i smutne, dziś warto się uśmiechać i cieszyć. Życzę tego każdemu.
https://www.facebook.com/janusz.kubicki.35/posts/2704478946464979
materiały Facebook Janusz Kubicki