Kto ma Waszym zdaniem lepszą strategię? Kto prowadzi to lepiej, opozycja czy rząd? A może ta wojna dwóch plemion niech się wreszcie skończy? A gdzie w tym wszystkim są normlani ludzie? Czy partie polityczne jeszcze o nich pamiętają? Kto wygra w tej rozgrywce? – pyta w dzisiejszym wpisie na facebooku Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Kochani, dziś będzie o polityce. Jak wiecie dawno nie pisałem nic o tym temacie, bo to zawsze wywołuje emocje i komentarze. Co chwila ktoś się obraża, albo mnie wyzywa za takie moje wpisy. Ale … ale dziś nie wytrzymałem i coś napisałem. Więc jeżeli Was polityka nie interesuje to olejcie ten tekst i nie czytajcie go. A jeżeli macie kilka minut i chcecie poczytać moje „wypociny” to zapraszam. Czas start.
Oj dzieje się w polityce. Zwroty akcji jak w najlepszych horrorach. Tylko … tylko co z tego wynika. Miało być nowe otwarcie ze strony Trzaskowskiego i Budki czyli Platformy Obywatelskiej. I było przedstawili nowe pomysły, nowe koncepcje. Co na to druga strona? Ano … ano Kaczyński zrobił moim zdaniem mistrzostwo świata. Nikt w Polsce nie interesuje się tym co powiedział Trzaskowski czy Budka, tematem jest to, że Gowin kłóci się z Bielanem o to kto jest szefem Porozumienia? Cała Polska żyje tym, kto z nich ma prawo być szefem. Czy będą nowe wybory? PO mówi, że potrzeba pięciu sprawiedliwych i sprawa załatwiona. Już rozmawiają, już są blisko. Wierzycie w to, że tak będzie? Bielan podgrzewa atmosferę, mówi, że z Prezesem są na Ty. Mówią do siebie Drogi Jarku, drogi Adamie czyli sprawa wiarygodna. Spijają sobie z ust. Wszyscy to pokazują, ten przekaz jest w każdej telewizji, gazecie czy radio. Wszyscy komentatorzy polityczni się tym emocjonują. A jak się to skończy? Gowin nic nie mówi, milczy. A moim zdaniem to się skończy tak jak zawsze, czyli sami wywołali problem i sami go rozwiążą. Tylko, że ta sprawa przykrywała całkowicie to co zrobiła PO. Jak widać, wiadomo kto nadaje ton dyskusji a jest nim PiS, a nie PO. Szkoda, bo jak widać jest wojna i na niej najważniejsza jest strategia. Kto ma Waszym zdaniem lepszą strategię? Kto prowadzi to lepiej opozycjia czy rząd? A może ta wojna dwóch plemion niech się wreszcie skończy? A gdzie w tym wszystkim są normlani ludzie? Czy partie polityczne jeszcze o nich pamiętają? Kto wygra w tej rozgrywce?
Sami sobie odpowiedzcie. A jak macie swoje zdanie to zapraszam do prezentacji go ale gorąca prośba bez obelg, bo to jest najłatwiejsze.
facebook Janusz Kubicki