Prezydent Janusz Kubicki w codziennym raporcie poinformował o stanie epidemicznym Zielonej Góry. Poruszył także tematy związane z samorządem, jego 30-leciem. Przeczytaj raport prezydenta.

Kochani. Dzień zaczynam informacją, iż mamy kolejnego chorego. Niestety raz jest zero, raz jest inna liczba. Musimy się do tego przyzwyczaić. Tak teraz będzie, to już taka normalność. Przybędzie osób na kwarantannie. To tyle informacji związanych z CODIV.

Dziś 30 rocznica powstania samorządu terytorialnego. Hmm szmat czasu. Z tych kilkudziesięciu lat prawie połowa to moja praca na stanowisku Prezydenta Zielonej Góry. Jakie było te 30 lat dla naszego miasta? To już każdy z Was musi sobie odpowiedzieć. Jedno jest pewne samorząd to jedna z niewielu reform ustrojowych która się udała, która jest wielkim sukcesem.

Teraz kilka słów o moich dokonaniach. Jak je w kilku zdaniach określić? Hmmm zastanawiałem się nad tym, i … i przyszła mi do głowy taka myśl. Często jestem oskarżany i przedstawiany jako ten który zabetonował miasto. Ostatnio mówił tak o mnie jeden z prominentnych działaczy PO. Czy to jest prawda? Powiem tak kiedyś mnie to denerwowało, kiedyś starałem się mówić i tłumaczyć. Ale to prawda. Jeżeli popatrzycie na to co stało się w ostatnich latach, to można tak o mnie mówić. Spójrzcie na strefę w Kisielinie, Basen, Nowe szkoły, Dom harcerza, Drogę przez park, Aglomeracyjną, Trasę S-3, Szpital, Centrum Przesiadkowe, Uniwersytet, Hospicjum i dziesiątki innych inwestycji które powstały – to tak jest. Myślę, sobie, że lepiej betonować niż nic nie robić. Lepiej żeby na 50 lat samorządu terytorialnego Zielona Góra byłą nowoczesna niż miała być pustynią.

Dlatego dla wszystkich samorządowców oraz tych bez których nic by się nie udało wszystkiego najlepszego. Bez wielu wspaniałych ludzi nic by w tym mieście nie powstało.

Kochani. Dzień zaczynam informacją, iż mamy kolejnego chorego. Niestety raz jest zero, raz jest inna liczba. Musimy się…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 27 maja 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki